Cosm Ou Term 2 i zmiany na 81 Dojo
Dodane przez oneye dnia Wrzesień 12 2010 10:48:53
I znowu mamy szansę na tytuł Cosm Ou! Tym razem na końcu drogi czeka 1-szy Cosm Ou Koshiro!

Nie bojących się wyzwań prosimy o zapisanie się na forum 81 Sqaure Universe (http://forum.81squareuniverse.com/viewtopic.php?f=28&t=705), podając nick, kraj i strefę czasową (dla Polski jest to CET).

Zasady ogólne: http://www.81squareuniverse.com/league/ [eng]

Zasady Cosm Ou: http://www.81squareuniverse.com/league/cosmou/rule.html [eng]

Najważniejsze zasady:

Gry rozgrywane są na 81 Dojo (http://www.81squareuniverse.com/dojo/client.html).

Należy pamiętać, że 81 Dojo pozwala na wykonanie nielegalnych ruchów (nie tak jak kurnik, nie pozwala ruszyć figury), co kończy się przegraną.

Proponuje się wykonać ruch przed tym, jak byo yomi zrobi się czerwone (lagi powodują problemy z czasem).

Czas gry 15 min + 60 sekund byo yomi.

Podczas nyugyoku (król w strefie promocji) używamy zasady "try rule", a nie liczymy punkty. Jest to wyścig na startowe pole króla przeciwnika. Kto pierwszy, wygrywa.

Należy rozegrać dwie gry na miesiąc. Czas gier ustalamy z przeciwnikiem na serwerze BBS (http://www3.rocketbbs.com/731/Hidetchi.html).

Wyniki gier zamieszczamy na forum (http://forum.81squareuniverse.com/viewtopic.php?f=28&t=361).

Czas oczekiwania na BBS to tydzień. Po tym czasie można zgłosić się (nie trzeba) po automatyczną wygraną. Po ustaleniach, na 81 Dojo można spóźnić się 10 minut (chociaż czasami ludzie źle obliczą czas i przyjdą godzinę później/wcześniej).

***

Na forum toczy się dyskusja o utworzeniu kolejnego turnieju, polegającym na rozgrywaniu wielu gier o bardzo krótkim czasie z jednym przeciwnikiem. Zgaduję, że będzie to 10 sekundowe shogi Więcej informacji wkrótce.

I dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą. Na 81 Dojo dodano obrazki rankingu, flagi(!) i przedrostki (np. 81-Ou, pro). Jeśli spotkacie profesjonalistę... Ten bot służy do przekazywania prawdziwych gier na 81 Dojo. Kilka razy już spotykaliśmy się, żeby o nich podyskutować.

Żeby zmienić kraj (i dodać flagę), należy wejść na profil (http://81square-shogi.homeip.net:2195/login), kliknąć "edit", zmienić dane i zatwierdzić.

Co sobotę 81 Dojowscy Gracze spotykają się na wspólnym treningu. Więcej informacji na forum i stronie głównej Lig.

(mam nadzieję, że nie wyszło zbyt długo)